top of page

ROBERT SCHÖNFELD

ZAKLADATEL ŠKOLY

Robert Schönfeld je nedílnou součástí umělecké školy Takt. Mimo jiné je absolventem Akademie múzických umění se zaměřením na dějiny hudby a umění. Přesto, že se Robert pohybuje ve světě investičního byznysu a zaměřuje se na filantropické projekty, jeho láska k hudbě a umění u něj přetrvává. Jednou z nejviditelnějších aktivit je mezinárodní umělecká škola International School of Music and Fine Arts, kterou za čtvrt století její existence prošlo přes 10 000 talentovaných českých i zahraničních žáků. Mnoho z nich se následně stalo úspěšnými profesionálními hudebníky.

34.jpg

Ze hry na housle pořád cítím vášeň

Robert Schönfeld

spoluzakladatel ZUŠ Takt

„Školu jsem založil s cílem nejenom umožnit umělecké vzdělání dětem i dospělým v několika světových jazycích, ale zejména jako podporu lektorům, kteří jsou mnohdy významnými umělci a mohou takto svobodněji plánovat svůj čas pro výuku a vlastní uměleckou činnost.“

 

Investiční skupina RSBC je pod Schönfeldovým vedením také patronem předního českého orchestru PKF Prague Philharmonia. Není divu. Hudba jako taková je pro předsedu představenstva skupiny nedílnou součástí jeho života. 

bottom of page